Wpisz i naciśnij Enter

Najlepsze sposoby na samobójstwo

Tak wiem, trafiłeś/aś tu aby znaleźć najlepsze sposoby na popełnienie samobójstwa, choć chciałam Cię zatrzymać na minutę zastanowienia.

Zapewne nie wiem w jakim położeniu znalazłeś/znalazłaś się obecnie. Piętrzące się problemy, brak pomocy, narastająca frustracja. To wszystko spowodowało że Twoje życie przestało mieć sens i coraz częściej myślisz o tym jednym ostatecznym rozwiązaniu. Ale czy na pewno?

Spróbuj sobie przypomnieć teraz jedną z najbardziej radosnych chwil w swoim życiu? Co to było? Pierwszy pocałunek? Niesamowita wycieczka? Urodzenie Twojego dziecka?

A może warto poczekać chwilę i przeżyć te lub podobne chwile jeszcze raz? Pamiętaj, że życie bywa zmienne, raz przynosi problemy, innym razem ich rozwiązanie.

Pamiętaj także, że są ludzie którzy chętnie pomogą i wysłuchają Twoich problemów. Warto spróbować:

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 comments

 1. A jeśli ty drogi blogerze czytasz ten tekst, zajrzyj do Janka z StayFly i przeczytaj dlaczego ten tekst jest tak ważny! http://stayfly.pl/2015/06/stop-samobojstwom/

 2. Ostatnio rozmawiałam z moim narzeczonym na temat samobójstwa, oglądaliśmy bodajże jakiś film, w którym była taka scena. Stwierdziliśmy, że aby targnąć się na swoje życie trzeba być naprawdę odważnym, jednak to nie zmienia faktu, że jest to najgorsze z możliwych rozwiązań własnych problemów.

  1. Podejrzewam że wraz z taką decyzją pojawia się ściana i niemoc, oraz brakuje wiary. Sama nie potrafię ocenić czy to łatwa czy trudna decyzja, nigdy nie byłam w takiej sytuacji bo zbyt kocham życie. Chciałabym jednak tym wpisem na chwilę zatrzymać tych którzy to rozważają…

 3. Samobójstwa są niestety coraz częstszym przypadkiem. Warto jednak się zatrzymać i przypomnieć te radosne chwile zanim zrobi się ten kończący nasze życie krok. To najgorsze co może zrobić człowiek… zakończyć swoje życie. Bo zaraz potem nie ma już nic.

 4. Miejmy nadzieję, że komuś się to przyda.

 5. Mam nadzieję, że nikomu nie będzie musiało sie to przydac..

  Na stronie WIkiVid również pojawił się materiał wspierający akcję, ale – co ciekawe – w postaci video http://bit.ly/1Lfr3jd

 6. Powinno się wspierać takie osoby i ogólnie psycholog w każdym mieście chociaż jeden powinien być za darmo i bez skierowania żeby osoby które mają takie myśli mogły trafić bezpośrednio do niego i bez obawy. Bo większość młodych ludzi z depresją boi się wizyty u psychologa bo będą źle o nich gadać nie wiem dlaczego jest takie przeświadczenie w społeczeństwie.

  1. A jest to błędne przeświadczenie? Jeśli zdradzisz się jako słaby to jest po tobie. Nikt nie ceni tych, którzy zdradzili swoją niemoc. Ty też nie. Jeśli miałbyś wybrać psychologa to takiego, który wyleczył 30 osób czy takiego któremu 30 pacjentów popełniło samobójstwo?
   Możemy sobie tu opowiadać różne bajki, ale większość samobójców to ludzie, którym w życiu sie nie powiodło, bo byli słabi. A świat, niezależnie od tego jakie bajki nam prawi, słabości nie toleruje. W każdej dziedzinie oczekiwania są takie, że będziesz lepszy. A jak nie potrafisz to…