/Przepis powstał we współpracy reklamowej z marką Makarony Kopcza/
Ser burrata zwykle łączony jest z pomidorami i ja też kocham to zestawienie. Ale to nie jedyny sposób jego wykorzystania, zestawienie z makaronem i aromatycznymi pieczarkami z pewnością cię zachwyci.
Do przygotowania tego makaronu użyłam makaronu szpinakowego z Kolekcji Makaronów Kopcza. To polska rodzinna firma, która od wielu lat produkuje pyszne makarony wzorowane na tych domowych. Kupicie je w klasycznych wersjach lub takich z dodatkami jak ta ze szpinakiem, pomidorami czy o smaku cytrynowym. Te komponują się bardzo fajnie z klasycznymi sosami do makaronów, a do tego przepięknie wyglądają na talerzu, jak potrawa jest już gotowa.
Makarony Kopcza kupicie w wielu lokalnych sklepach oraz na ich stronie internetowej w gotowych zestawach. Warto wybrać zestaw, dzięki temu bowiem macie możliwość spróbowania od razu kilku rodzajów makaronu, a zapas kilku opakowań pozwoli Wam na wyczarowanie wielu pysznych dań. Sami sprawdźcie ich gotowe zestawy na stronie www.
MAKARON Z PIECZARKAMI I BURRATĄ
PRZYGOTOWANIE: 20 minut
ILOŚĆ PORCJI: 2
SKŁADNIKI:
– 200-250 g makaronu Kopcza – Kolekcja Makaronów Szpinak o szerokości 6 mm
– 3-4 ząbki czosnku
– 2-3 szalotki
– 3-4 łyżki oliwy z oliwek
– 70-80 g masła
– 10-12 pieczarek
– 1 burrata
– sól i pieprz
– świeże listki bazylii do podania
– parmezan do posypania
PRZYGOTOWANIE:
- Pieczarki umyj i pokrój w plasterki. Szalotki obierz i pokrój w drobną kostkę a ząbki czosnku w cienkie plasterki.
- Na patelni rozpuść 40 g masła i dodaj do niego oliwę. Na maśle podsmaż pieczarki, aż zmiękną i zaczną się rumienić, a pod koniec smażenia zgarnij je nieco i wrzuć na patelnię szalotkę oraz czosnek. Podsmażaj, aż się zeszklą.
- W tym samym czasie ugotuj makaron z dodatkiem soli zgodnie z przepisem na opakowaniu. Makaron Kopcza szpinakowy potrzebuje 6 minut. Pod koniec gotowania makaronu odlej 1/3 szklanki wody z gotowania i zachowaj ją do sosu.
- Jak makaron będzie już niemal gotowy, dodaj na patelnię z pieczarkami pozostałe masło, pozwól się mu rozpuścić i przełóż wtedy ugotowany makaron. Wymieszaj z pieczarkami i maślanym sosem, po czym dodaj jeszcze nieco wody z gotującego się makaronu.
- Podgrzewaj tak dosłownie minutę, po czym na wierchu połóż ser burrata, najlepiej rozrywając go w rękach. Ozdabiaj świeżymi listkami bazylii, posyp parmezanem oraz świeżo mielonym pieprzem i gotowe.
Smacznego!
Makarony Kopcza to firma rodzinna. Makaron produkują od 25 lat, a mimo automatyzacji produkcja jest bardzo „domowa” z włoskiego „lento lavorazione” czyli wolny proces w niskiej temperaturze. Taka produkcja jak tu to jedynie 5% całej produkcji światowej makaronu.
Makaron jest cięty z płata ciasta, czyli tak jak to robi każda włoska Mamma, czy nasza polska Babcia. Jest to bardzo istotne, gdyż większość makaronów płaskich nie jest wycinana z płata ciasta tylko wyciskana z maszyny pod ciśnieniem, potem przechodzi przez matryce, która nadaje mu kształt np. tagaliatelle, a to niszczy strukturę makaronu.
Makarony Kopcza są matowe, nie są gładkie, dzięki czemu chłoną sos jak gąbka. To właśnie dlatego z tego makaronu sos nie spływa w całości na dno talerza, „przyczepia” się do makaronu i tam zostaje. Jest on też delikatniejszy w smaku.
Jakie makarony produkowane są pod marką Mararony Kopcza?
„Pasta Si” jest to 100 % mąka durum, 4 Jajka. Wyprodukowany metodą lento lavorazione, czyli jego produkcja odbywa się powoli w niskiej temperaturze. To znaczy, że nikt nie pośpiesza tworzenia makaronu, schnie sobie powoli jak w domu i gdy jest już gotowy, dopiero jest pakowany.
„Kolekcja Makaronów” smakowe: SzpinakowyPomidorowy Cytrynowy, Grzybowy: są to 100 % naturalne składniki, bez barwników, dlatego z czasem mogą blednąć, ale po ugotowaniu odzyskają kolor.
„Krajanka przepiórcza” z 12 jajeczek przepiórczych. W krajach Bliskiego Wschodu jajka przepiórcze to prawdziwy rarytas, ponieważ są pełne dobrych składników i właściwości.
„Makaron od szczęśliwej kurki” jest to 5 jajeczek od kur, które żyją wolne, nie w ciasnych klatkach.