Wpisz i naciśnij Enter

Jak suszyć lawendę

Lawenda w moim ogrodzie pojawiła się 2 lata temu. Początkowo nieduże krzaczki pięknie się rozrosły i bardzo silnie kwitną od czerwca do samej jesieni. Aby zadbać o wygląd krzewu należy go regularnie przycinać w celu nadania kształtu roślinie. Ja przycinam go właśnie wtedy kiedy kwietnie, to co zostaje związuje w niewielkie bukieciki i suszę.

Lawendę możecie używać zarówno w kuchni jak i w domu. Fantastycznie sprawdza się jako dodatek do lemoniady czy ciast.

Pamiętajcie aby lawendę związać gumką a nie sznurkiem podczas suszenia. Gumka daje dodatkową elastyczność przydatną w momencie kiedy rośliny robią się suche i tracą objętość.

Możecie uformować samodzielnie piękny stojący bukiet, podobny do tego z moich zdjęć. Stanowi on doskonałą ozdobę stołu czy półki. Aby zrobić bukiecik należy dokładać po kilka kwiatów na raz, formując jednocześnie stożek. Na końcu należy lekko przekręcić i „rozłożyć” bukiet. Dobierając kwiaty wybierzcie te o podobnej długości.

Po uformowaniu bukietu nożyczkami obetnijcie końce tak aby stworzyły równą podstawę. Całość zwiążcie za pomocą gumki, a następnie obwiążcie ładną wstążką zakrywając gumkę. Dekoracja gotowa 🙂

lawenda1

lawenda2

lawenda3

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 comments

  1. Uwielbiam zapach lawendy:)

    1. Też lubię jej zapach, a ponadto odstrasza mole, jeszcze ich nie mam ale mam nadzieję że dzięki lawendzie mieć nie będę 😉

    2. W razie co ten sposób działa, kiedyś testowałam.