Ryż do sushi

Aby móc samodzielnie w domu przygotować sushi, musisz wiedzieć jak ugotować ryż, jak zrobić pyszną zalewę i znać kroki które są niezbędne do jego przygotowania. Mam dla Ciebie taki mini poradnik, z którym ryż na pewno się uda, a jego przygotowanie będzie naprawdę proste.

Polecam Wam także:
– poradnik jak zrobić domowe sushi
– w jednym miejscu wszystkie moje najlepsze przepisy na kolację

RYŻ DO SUSHI

Przygotowanie: 5 minut
Ilość porcji: 2 – z podanej porcji ugotujesz ryż do sushi dla 2 osób.

Składniki:
– 250 g ryżu do sushi
– 400 ml wody
– 3 łyżki octu ryżowego
– 1 łyżka cukru trzcinowego
– 1/4 łyżeczki soli

Przygotowanie:

  1. Do przygotowania ryżu koniecznie użyj ryżu do sushi. Nie można zastąpić go innym gatunkiem, bo ryż będzie zbyt sypki i nie uda Ci się skleić rolek sushi. W sklepach na półkach z orientalną kuchnią na pewno znajdziesz ten składnik, zwykle kupuję go w pół kilogramowych opakowaniach.
  2. Ryż dodaj do miski i zalej zimną wodą. Pozostaw na 10 minut do namoczenia.
  3. W tym czasie przygotuj zalewę do sushi. W małym garnuszku podgrzej ocet, cukier i sól. Wystarczy podgrzać do rozpuszczenia. Zalewę następnie wystudź.
  4. Namoczony ryż przełóż na sitko i odcedź. Następnie płukaj ryż pod bieżącą wodą, do czasu aż woda przelatująca przez sito będzie przeźroczysta i nie mętna.
  5. Opłukany ryż przełóż do garnka, najlepiej wybierz niższy i szerszy garnek do gotowania. Ryż zalej 400 ml wody, przykryj szczelnie pokrywką i włącz palnik na średni poziom. Gotuj 9-10 minut, po czym wyłącz palnik, przestaw ryż na palnik obok (aby nie stał na ciepłym palniku, jeśli korzystasz z kuchni indukcyjnej nie musisz przestawiać), i nie odkrywając pokrywki pozostaw na 15 minut aby ryż odpoczął.
  6. Po 15 minutach zdejmij pokrywkę i wlej zaprawę. Wymieszaj zaprawę z ryżem mieszając ryż od dołu, dość delikatnie, przerzucając go jakby. Staraj się nie uszkodzić ziaren ryżu.
  7. Ryż jest gotowy do przygotowania domowego sushi.

SMACZNEGO!

OCEŃ TO DANIE:
recipe image
Nazwa dania:
Ryż do sushi
Autor:
Data publikacji:
Czas całkowity:
Średnia ocena czytelników:
4.51star1star1star1star1star Based on 4 Review(s)

Odnośniki do mojej strony.

Mogą Cię zaintersować

Pamiętaj, komentarze mnie motywują!