Czy woda z kranu nadaje się do picia?

Przyznaję, na co dzień piję wodę butelkowaną. Zapewne podobnie jak większość z Was 1-2 razy w tygodniu do mojego wózka w supermarkecie wkładam 1-2 zgrzewki ulubionej wody mineralnej, a następnie dźwigam ją aby w domu mieć zawsze dostęp do wody butelkowanej. Znacie to?

Pod wpływem kampanii społecznych promujących picie wody z kranu oraz nowinek technologicznej, dziś przyglądam się KRANÓWCE. Ciekawi?

Zawsze byłam przekonana że woda w kranie nie nadaje się do picia bez przegotowania.

Mogę obalić dziś to przypuszczenie. W ostatnich 10 latach zmodernizowano gruntownie system uzdatniania wody w Polskich miastach. Dziś kranówka może być pita bezpośrednio z kranu.

Dodatkowo, kranówka posiada już spore ilości tak cennych dla naszego zdrowia minerałów. To właśnie wspomniane przeze mnie przegotowywanie wody powoduje utratę minerałów i charakterystyczny osad w czajniku.

JAK OCZYŚCIĆ WODĘ W DOMOWYCH WARUNKACH?

Czy Wasza woda potrzebuje dodatkowego filtrowania? Moja tak. Na naszym rynku dostępnych jest już wiele rozwiązań, od domowych filtrów do wody, po nieduże czajniki z małymi filtrami. Jeśli Wasza woda kranowa potrzebuje dodatkowego filtrowania, z pewnością znajdziecie rozwiązanie idealne dla siebie.

Powiecie jednak:

ale ja kupuję wodę butelkowaną bo lubię gazowaną lub delikatnie mineralizowaną z dodatkiem magnezu…

Jeśli użyliście takiego argumentu, kierujecie się podobnymi potrzebami do moich. To własnie z tego powodu dźwigam do domu zgrzewki wody w butelkach, nie patrząc na ilość plastiku jaki generuje moje gospodarstwo domowe każdego dnia.

Tu naprzeciw Naszym problemom wyszła firma GROHE ze swoim najnowszym rozwiązaniem GROHE Blue Home. Najpierw pokażę Wam to na zdjęciach.

GROHE BLUE HOME to system który:

oczyszcza wodę, chłodzi ją i przygotowuje tak jak lubisz: jako wodę gazowaną, średnio-gazowaną lub niegazowaną

Czy piliście kiedyś wodę gazowaną bezpośrednio z kranu? Ja już tak! A co najważniejsze system bardzo prosto zamontujesz we własnym domu a filtr wymienisz w czasie poniżej jednej minuty. I życie staje się prostsze.

GROHE BLUE HOME to specjalny zestaw, na który składa się elegancka chłodziarka, którą możesz zamontować w szafce pod zlewem lub innym miejscu w jego pobliżu.  Chłodziarka ma 2 naboje: filtr i butlę CO2. Oba wymienne w bardzo prosty sposób, wystarczy przekręcić. Na zewnątrz system Blue Home to elegancka bateria, którą zamontujesz przy zlewie. Baterie dostępne są w wielu rodzajach i rozmiarach. Jeśli nie masz jeszcze baterii kuchennej możesz skorzystać z rozwiązania kompaktowego, umożliwiającego Ci skorzystanie z wody z chłodziarki lub wody bezpośrednio z ujęcia. Jeśli jednak masz już swoją ulubioną baterię, a potrzebujesz jedynie domontować urządzenie GROHE Blue Home, GROHE proponuje Ci małą dedykowaną baterię tylko do GROHE Blue Home.

Jak korzystać z baterii? Wystarczy nacisnąć odpowiedni guzik. Kolor podświetlenia powie Ci czy woda jest gazowana, czy średnio-gazowana. Zawsze będzie w odpowiedniej do picia temperaturze – lekko schłodzona.

Wraz z systemem Blue Home GROHE przygotowało szereg akcesoriów umożliwiających zabranie wody ze sobą do pracy czy w podróż. Woda bezpośrednio z kranu to nie tyko oszczędność czasu, siły czy pieniędzy, to przede wszystkim dbanie o nasze środowisko. Na moich zdjęciach zobaczycie także butelkę GROHE, do której wlać możecie wodę gazowaną a specjalna zakrętka utrzymuje ją w takiej postaci. Co najważniejsze butelka jest rozwiązaniem wielokrotnego użycia, po powrocie do domu wstawiacie ją do zmywarki lub myjecie ręcznie i gotowe. Nie wyrzucacie już kilku plastikowych butelek dziennie.

Producent pomyślał także o filtrze wzbogacającym naszą wodę w magnez. Woda z GROHE Blue Home zawierać będzie 35 mg magnezu na 1 litr wody, dzięki temu dodatkowo zadbacie o dostarczanie magnezu do Waszego organizmu.

Serdecznie zachęcam Was do tego aby zajrzeć na stronę www.grohe.pl i zobaczyć jak działa cały system GROHE Blue Home. Jego zakup to inwestycja. Przy 4-osobowej rodzinie, roczny koszt jego użytkowania producent obliczył na 540 zł, gdzie roczne wydatki na wodę wahają się średnio na poziomie 1000-1600 zł. To się zwyczajnie opłaca jeśli myślicie perspektywicznie i panujecie wydatki na lata.Wpis powstał we współpracy z marką Grohe
OCEŃ TO DANIE:
recipe image
Nazwa dania:
Czy woda z kranu nadaje się do picia?
Autor:
Data publikacji:
Średnia ocena czytelników:
51star1star1star1star1star Based on 19 Review(s)

Odnośniki do mojej strony.

Komentarzy

 • Janek

  Opublikowane 07/10/2017

  Odpowiedz

  Ja w domu sprawdziłem swoją wodę czy nie ma zanieczyszczeń wtórnych poprzez analizę pierwiastki.eu, a potem już mogłem spokojnie stosować to urządzenie bo lubie lekko gazowaną 😉

 • Artur

  Opublikowane 16/10/2017

  Odpowiedz

  Świetny wpis! Szczerze mówiąc zachęciłaś mnie do zainwestowania w coś takiego. Jestem tylko ciekawe jak to w rzeczywistości smakuje wg mnie. 😉
  Pozdrawiam!

 • Edyta

  Opublikowane 17/10/2017

  Odpowiedz

  Używam kranówki i to dość często do gotowania i w ogóle. Do picia to przegotowuje ją. Ale to rzadko bo częściej butelkową wodę piję. Zawsze zgrzewka cisowianki się znajdzie. Tutaj akurat mam pewność że ona jest zdrowa bo co nieco słyszałam o jej źródłach.

Pamiętaj, komentarze mnie motywują!