Wpisz i naciśnij Enter

Dlaczego warto pić wodę?

Regularne picie wody nie jest moją mocną stroną niestety. To chyba uwarunkowanie genetyczne (mam to po mamie :)), że mój organizm sam o wodzie nie pamięta, a ilość potrzebnych płynów w ciągu dnia jest minimalna. Niestety rano sięgam po kawę, po południu po drugą, a o wodzie przypominam sobie gdzieś pomiędzy, ale zdecydowanie zbyt rzadko. Przez to moja cera jest mocno wymuszona, włosy także. Koniecznie trzeba to zmienić!

Jeśli macie podobny problem to z pomocą przychodzi Muszynianka, która stworzyła nową aplikację mobilną dla zapominalskich. Tak wg mnie najlepsza jest własnie dla takich osób, które mało piją w ciągu dnia, a praca i obowiązki pochłaniają je na tyle, że brakuje czasu na szklankę wody.

Aplikacja dostępna jest na Androida w Google Play, jeśli macie iPhona to z tego co widzę na stronie za chwilę będzie również dostępna w iStore. Najlepiej wejść na stronę www.muszyniankapijwode.pl i tam skierować się bezpośrednio do Google Play.

Sami zobaczcie jak wygląda aplikacja.

Przygodę z aplikacją zaczynacie od wpisania kilku swoich danych, dzięki którym system dobierze Wam odpowiednią ilość wody. Wpisanie godzin budzenia i pójścia spać ułatwi aplikacji rozplanowanie powiadomień w ciągu dnia. Moja rada wpiszcie raczej godziny kiedy już jesteście na nogach a nie dopiero wstajecie lub kładziecie się spać 🙂 Godziny powiadomień możecie także dowolnie modyfikować.

Aplikacja daje dodatkową możliwość zaznaczenia wysiłku fizycznego danego dnia lub wyjątkowo ciepłej pogody. W takie dni potrzebujecie znacznie więcej wody niż w pozostałe.

muszynianka screenshoty2

Aplikacja serwuje powiadomienia o kolejnych szklankach wody niezbędnych do wypicia. Zawsze jak zajrzycie do telefonu przypomni się Wam, że należy się napić, a to już połowa sukcesu.

Aplikację oceniam bardzo dobrze, tym bardziej że zrobiła ją moja ulubiona woda Muszynianka. Po Muszyniankę sięgam najczęściej spośród wód kiedy robię zakupy, za wyjątkiem sklepów w których nie jest niestety dostępna (Lidl, Biedronka). Dlaczego Muszynianka? Jest mineralizowana co mi bardzo odpowiada, ponadto serwuje mi sporą dawkę minerałów, które skutecznie wypłukuję pijąc kawę.

muszynianka4

muszynianka1

muszynianka2

muszynianka3

muszynianka5 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 comments

  1. Ja staram się pić wodę, szczególnie w tak upalne dni – doskonale gasi pragnienie, jednak często przegrywa u mnie z sokami, bo ja zdecydowanie bardziej cenię walory smakowe 😉

  2. O super aplikacja. Warto wypróbować, bo tak samo jak Ty mam problem z regularnym piciem odpowiedniej ilości wody. Za to herbaty idą w ruch co chwilę 🙂

    1. koniecznie ściągnij i przetestuj 🙂

    2. Tak zrobię 🙂

  3. Świetna jest ta aplikacja, szkoda że wcześniej o niej nie słyszałem. Często jest tak że po prostu zapominam o piciu wody. Ostatnio ten problem jest tak uporczywy że może ta apka mnie uratuje 🙂