Zakochałam się w tych pierogach od ich pierwszego spróbowania. Jadałam je dość często w restauracji z ramenem, niedaleko mojego miejsca pracy, więc przyszedł czas, aby je odtworzyć w domu. Ciasto jest dość podobne do tego pierogowego, choć to głównie zależy od tego, jaki przepis wykorzystujecie. Ale inny jest sposób przygotowania. Pierożki te najpierw się smaży, a dopiero później dolewa trochę wody na patelnię i przykrywa pokrywką. Dzięki temu wychodzą idealne, bardzo delikatne, a zarazem chrupiące!
Nie chcesz już przegapić żadnego przepisu? Zaobserwuj mnie w mediach społecznościowych. Zajedziesz mnie na Facebooku, Instagramie, Pintereście, YouTubie a nawet na TikToku.
Polecam Ci także przepisy:
– przepisy na pierogi
– pierogi z soczewicą
– pierogi z mięsem
– pierogi z kaczką
– pierogi ze szpinakiem i fetą
– pierogi z dynią
– pierogi z bobem
– pierogi z kaszą gryczaną
– pierogi ruskie
– pierogi z żółtym serem i pieczarkami
– zielone pierogi
– leniwe
GYOZA – japońskie pierogi z indykiem lub kurczakiem
Ilość porcji: około 30-40 pierogów
Przygotowanie: 60 minut
Składniki ciasto:
– 400 g mąki pszennej — typ 500-550
– szczypta soli
– 200 ml gorącej wody (70 st. C)
Składniki farsz:
– 450-550 g mięsa mielonego z indyka lub z kurczaka
– 2-3 duże listki kapusty pekińskiej (posiekane w cienkie paseczki)
– 1-2 ząbki czosnku
– 1-2 dymki razem ze szczypiorem
– 1,5 łyżki sosu sojowego
– 1 łyżka oleju sezamowego (jeśli nie masz pomiń)
– po 1 łyżeczce soli oraz pieprzu
Składniki sos:
– 4 łyżki majonezu
– 1,5 łyżki sosu sriracha
Dodatkowo olej do smażenia i woda.
Przygotowanie:
- Przygotuj ciasto na pierogi. Do misy dodaj składniki i zagniataj albo mikserem wykorzystując końcówkę typu hak lub ręcznie. Ciasto przykryj folią spożywczą i odstaw na minimum 40 minut.
- Ząbki czosnku przeciśnij przez praskę, a dymkę oraz kapustę pekińską drobno posiekaj. Dodaj składniki do mięsa, dopraw solą, pieprzem, sosem sojowym i olejem sezamowym. Wszystko bardzo dokładnie wymieszaj najlepiej dłońmi.
- Blat podsyp odrobiną mąki i rozwałkuj ciasto podobnie jak na pierogi. Wykrawaj okrągłe porcje ciasta, układaj na nich porcję farszu i zlepiaj tak, jak pokazałam na filmie poniżej. Ważne, aby zrobić harmonijkę, zaczynając od górnej części pieroga.
- Na patelni rozgrzej olej lub oliwę. Układaj na rozgrzanym tłuszczu pierożki gyoza płaską częścią do dołu i podsmażaj, aż staną się chrupiące. Następnie wlej trochę gorącej wody, tak aby przykryć całe dno patelni (3-5 mm wody), przykryj patelnię pokrywką i gotuj przez 6-8 minut aż staną się miękkie i woda wyparuje.
- W tym czasie wymieszaj majonez z sosem sriracha. Pierożki podawaj z tym sosem lub z dodatkiem sosu sojowego. Smacznego!
SMACZNEGO!
Blog nietylkopasta.pl to nie tylko najlepsze przepisy dla Ciebie i Twojej rodziny, ale także piękne i funkcjonalne produkty oraz książki kulinarne. Zajrzyj do zakładki sklep i znajdź coś dla siebie!
- Forma do babki kwiat30,00 zł
- e-book Kolacje, przepisy do 40 minut40,00 zł
3 comments
Bardzo fajny przepis, przygotowywałam już dwa razy – natomiast za 1 jak i 2 razem dodałam około 100 ml wody więcej. Z podaną ilością ciasto było bardzo, bardzo twarda ;/
No dobrze zdjecie japonskich pierogow bardzo udane,ale gdzie przepis na farsz do nich,prosze jak juz zachecasz do korzystania z Twoich porad to podawaj je w cal;osci-Jozef
Panie Józefie – w przepisie. Na liście składników są składniki do farszu a w opisie przygotowania opis przygotowania. Wystarczy przeczytać!