Ten przepis przygotowałam już jakiś czas temu, z myślą o książce kulinarnej z przepisami na kolacje na ciepło i zimno, które zrobisz w 40 minut. Póki co ze względów czasowych projekt został odłożony na potem, a już stworzone pojawiają się na blogu. Dziś mam dla Was przepis na pyszny makaron w wersji warzywnej. Szczególnie spodoba się tym z was, którzy lubią pieczarki 🙂
Jeśli lubicie makarony, zapraszam Was do innych moich przepisów:
– zebrane w jednym miejscu najlepsze przepisy na makarony
– makaron z szynką parmeńską i oliwkami
– makaron z kurczakiem
– makaron z pieczarkami
– penne z szynką parmeńską
– makaron z boczkiem
– makaron ze szpinakiem
– makaron z polędwicą
– makaron z krewetkami
– spaghetti aglio oilo
– spaghetti bolognese
– spaghetti carbonara
– spaghetti z krewetkami
– makaron z pulpecikami
Makaron z pieczarkami i bakłażanem
Ilość porcji: 2-3
Przygotowanie: 40 minut
Składniki:
– 200 g makaronu typu oricchiette
– pół bakłażana pokrojonego w kostkę
– 1 szklanka posiekanych w plastry pieczarek
– 3 ząbki czosnku
– pół cebuli
– 400 ml passaty pomidorowej
– 1 szklanka wody
– sól, pieprz
– 2 łyżki oliwy
– posiekana natka pietruszki
- Bakłażana pokrój w niewielką kostkę, umieść w durszlaku i posyp solą. Zostaw na minimum 10 minut aby wyciągnąć trochę wilgoci, jeśli masz czas bakłażan może odciekać nawet 30 minut.
- Danie przygotuj na dużej patelni lub w płaskim garnku. Na oliwie podsmaż ząbki czosnku (przeciśnięte przez praskę), pół drobno posiekanej cebuli oraz bakłażana. Smaż 3-5 minut aż bakłażan nabierze złotego koloru. Następnie dodaj pieczarki pokrojone w plasterki i smaż jeszcze 2 minuty.
- Do rondla dodaj makaron, passatę pomidorową, wodę (najlepiej wrzątek), dopraw 1,5 łyżeczką soli i podobną ilością pieprzu. Zagotuj, zmniejsz ogień i gotuj około 10 minut, w zależności od tego jakiego makaronu użyjesz i jak szybko zrobi się miękki.
- Po ugotowaniu ewentualnie dopraw o smaku, dodaj posiekaną pietruszkę i podawaj.
SMACZNEGO!
A do tego:
– pieczone bakłażany
– Makaron z boczkiem i groszkiem
4 comments
O co chodzi z tym makaronem? „Makaron przygotuj na dużej patelni lub w płaskim garnku.” ???Najpierw myśle… ok czyli mam go ugotować w płaskim garnku lub na patelni?
Potem w kolejnych punktach mam go surowego dodać wraz z passatą pomidorową i wrzątkiem do pozostałych składników… zgłupiałam.
w pierwszym punkcie chodzi o przygotowanie w naczyniu makaronu jako całego dania. Robi się go tak jak w przepisie, najpierw smaży warzywa, później dodaje passatę i surowy makaron i wrzątek. Dokładnie tak jak w opisie.
Ile. czosnku dodać – 1 czy 3 ząbki? W dwóch miejscach jest inaczej napisane
Tak naprawdę ilość ząbków powinna być dostosowana do własnych preferencji. Ale faktycznie była tu nieścisłość, ja rekomenduję 3 ząbki.