Te pierogi to idealne danie, które może powstać kiedy gotujesz rosół. Możesz je zrobić tego samego dnia lub dnia następnego po ugotowaniu domowego rosołu, dzięki temu w pełni wykorzystasz składniki, które gotowały się w rosole.
Do przygotowania farszu używa się mięsa wołowego. Możecie do przygotowania rosołu kupić pręgę wołową, antrykot lub szponder. Najczęściej rosół gotuje się na z kawałkiem szpondru, jednak ten często na sporą część kości i mniejszą ilość mięsa. Po usunięciu kości jak najbardziej będzie nadawał się do przygotowania farszu mięsnego. Możecie kupić także niewielką ilość pręgi lub antrykotu, wtedy ilość mięsa ugotowanego w rosole będzie dużo większa i wystarczy naprawdę na pokaźną ilość pierogów z mięsem.
Uwielbiam pierogi i robię je bardzo często, dlatego na blogu znajdziecie naprawdę dużo przepisów na to danie.
Polecam Ci także przepisy:
pierogi ruskie
pierogi z soczewicą
pierogi z kaszą gryczaną
pierogi z szpinakiem i serem feta
pierogi z dynią i serem pleśniowym
Pierogi ze szpinakiem, suszonymi pomidorami i fetą
Pierogi z ziemniakami i z parmezanem
Pieczone pierogi z kapustą i grzybami
Pierogi z kurkami
Pierogi z ricottą i parmezanem
Wigilijne pierogi z kapustą i grzybami
Pierogi z bobem
Pierogi z pieczarkami i żółtym serem
Pierogi z kaczką
PIEROGI Z MIĘSEM
Ilość porcji: farsz na 30-40 pierogów
Przygotowanie: 50 minut
Składniki:
– porcja ciasta z tego przepisu na ciasto do pierogów (uwaga w punkcie 1)
– 500 g mięsa wołowego z rosołu domowego
– 1 cebula
– 1 bułka kajzerka
– sól, pieprz, 2 łyżeczki oregano
– 8-12 łyżek rosołu
– 1-2 łyżki oliwy lub oleju
Przygotowanie:
- UWAGA! Jeśli wolisz grubsze ścianki pierogów to ta ilość będzie odpowiednia ale jeśli lepisz bardziej cieniutkie pierogi, to wystarczy, że zrobisz połowę porcji ciasta do tej ilości farszu lub podwójną ilość farszu.
- Mięso ugotuj w rosole, po wskazówki zajrzyj do przepisu na rosół.
- Po ugotowaniu rosołu wyjmij mięso i zostaw na 5-10 minut, aby wystygło. Jeśli mięso ma kości, usuń je.
- Namocz kajzerkę w wodzie. Włóż ją do miski w wodą i przyciśnij czymś, aby była zanurzona. Trzymaj w wodzie minimum 10 minut, aby dobrze namiękła.
- W tym czasie drobno posiekaj cebulę w kostkę i na 1-2 łyżkach oliwy lub oleju podsmaż cebulkę, aż się zezłości.
- Mięso najeży zmielić w maszynce, pod koniec mielenia dodając namoczoną bułkę. Do farszu dodaj trochę rosołu, tak aby mięso nie było suche i łatwo się lepiło, a następnie dodaj podsmażoną cebulę. Farsz dopraw suszonym majerankiem, solą oraz pieprzem. Ilość zależ od Twoich upodobań, jednak pamiętaj, że smak farszu musi być dość wyraźny, bo po ugotowaniu pierogów smak zawsze jest delikatniejszy.
- Przygotuj ciasto na pierogi z tego przepisu na najlepsze ciasto na pierogi.
- Ciasto rozwałkuj, nakładaj farsz i zlepiaj brzeg pierogów. Gotowe pierożki gotuj we wrzącej, osolonej wodzie w dużym garnku do czasu kiedy wypłyną na powierzchnię + 1 minutę.
- Pierogi podawaj od razu po ugotowaniu, lub wystudzone i przesmażone na klarowanym maśle, oliwie lub oleju. Pysznie smakują z duszoną cebulą lub skwarkami.
- UWAGA: Po ugotowaniu niezjedzone rozłóż pierogi na blacie tak, aby się nie stykały. Muszą nieco przeschnąć przed włożeniem ich do pojemnika i do lodówki lub zamrażarki. Jeśli dodatkowe pierogi od razu włożysz do naczynia i nawet dodasz odrobinę tłuszczu, zlepią się ze sobą.
SMACZNEGO!
A do tego polecam:
– tatar wołowy
- Forma do babki kwiat30,00 zł
- e-book Kolacje, przepisy do 40 minut40,00 zł
2 comments
Chciałam się podzielić swoim sposobem na przygotowywanie pierogów. Ze względu na oszczędność czasu jak już zabieram się za pierogi robię ich od razu większą ilość . Nie trzeba gotować pierogów przed mrożeniem. Ja zawsze układam ulepione pierogi na tacce obsypanej mąką, tak aby się nie stykały, po ułożeniu pierwszej warstwy oprószam je mąką, kładę na nich arkusz papieru śniadaniowego (albo do pieczenia), oprószam mąką i układam kolejną warstwę pierogów. Wkladam bezpośrednio do zamrażarki, a po kilku godzinach (albo na drugi dzień) jak zamarzną przesypuję do woreczków lub pudełek. Potem wrzucam zamrożone bezpośrednio na wrzątek i gotuję od wypłynięcia ok. 3-4 min. Polecam:)
dziękuję za komentarz i Twój sposób. Muszę koniecznie go wypróbować jak będę robiła większą ilość pierogów.